Pavasara pēdējā mēnesī Rīgā veikti 1 328 nekustamā īpašuma pirkuma darījumi. Kaut arī tas ir par 19,4% vairāk nekā aprīlī, šie rezultāti ir zemāki nekā martā, kad veikti 1367 darījumi. Līdzīgu tendenci rāda arī jauno hipotekāro līgumu nostiprinājuma lūgumu skaits: martā reģistrētas 753 jaunas hipotēkas, aprīlī bija vērojams kritums – 611, savukārt maijā atkal pieaugums – 809. Salīdzinot šos skaitļus ar veiktajiem darījumiem, redzams, ka pavasara izskaņā 60,1% darījumu galvaspilsētā veikti, piesaistot hipotekāros kredītus.

Rīgas rajona zemesgrāmatā maijā reģistrētas 802 nekustamo īpašumu objektu īpašnieku maiņas. Tas ir tikai par 1,7% mazāk nekā aprīlī. Hipotēku nostiprinājumu skaits ir krities straujāk – 372 maijā, salīdzinot ar 421 aprīlī.

Jūrmalā pircēju aktivitāte maijā bija līdzīga kā martā – attiecīgi 134 un 135 darījumi. Bet salīdzinājumā ar aprīli Latvijas nozīmīgākajā kūrortā veikti par 20 darījumiem mazāk. Nekustamā īpašuma tirgus kopaina rāda, ka Latvijas galvaspilsētā un tās apkārtnē valda samērā stabila un rosīga noskaņa.