Asociācijā norāda, ka, atbalstot Ukrainu, NĪAA biedri pauž solidaritāti ar Ukrainas iedzīvotājiem un sniedz gan simbolisku atbalstu, izkarot Ukrainas karogus pie komercīpašumiem Rīgā un Latvijā, gan praktisku atbalstu, ziedojot līdzekļus un nodrošinot nepieciešamās darba vietas Ukrainas bēgļiem Latvijā. NĪAA biedri katrs savu iespēju robežās ziedo līdzekļus ar labdarības organizācijas "ziedot.lv" starpniecību un aicina to darīt arī uzņēmumos strādājošos darbiniekus. Sadarbībā ar Aizsardzības ministriju uz Ukrainu tiek sūtīta arī degviela un pirmās palīdzības preces.

Tāpat NĪAA biedri apņēmušies savu iespēju robežās pieņemt darbā Ukrainas bēgļus, tiklīdz šāda nepieciešamība radīsies. Tas ietver darbus gan attīstības sfērā, gan būvniecībā, tā radot iespējas cilvēkiem nodrošināt iztiku.

Vienlaikus, paužot simbolisku atbalstu Ukrainas iedzīvotājiem, NĪAA biedri pie saviem nekustamajiem īpašumiem izkar Ukrainas valsts karogus, tādējādi atbalstot Rīgas mēra Mārtiņa Staķa (PP) sākto iniciatīvu izkārt Ukrainas valsts karogus pie pašvaldības ēkām.

NĪAA valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Vanags norāda, ka ikviens atbalsta formāts - gan praktiska palīdzība, gan simboliska - šobrīd ir nozīmīga, lai parādītu Ukrainas tautai, ka viņu atbalstītāju loks ir plašs ikvienā valstī. Alianse arī aicina ikvienu namīpašnieku Latvijā pievienoties un izkārt Ukrainas karogu arī pie savām ēkām.