Šā gada 28.februārī Ekonomikas ministrija organizē vebināru "Balkoni un lodžijas - problēmas un risinājumi", lai sekmētu daudzdzīvokļu ēku lodžiju un balkonu pastāvīgu apsekošanu un drošības palielināšanu. Vebināra laikā eksperti informēs daudzdzīvokļu ēku iedzīvotājus un apsaimniekotājus par dzīvokļa īpašnieka pienākumiem balkonu un lodžiju uzturēšanā, kā arī par biežāk konstatētajām problēmām un iespējamiem risinājumiem.

Vebinārā informēsim par normatīvo regulējumu par balkoniem un lodžijām, kā arī varēs uzzināt par balkonu un lodžiju atjaunošana risinājumiem. Tāpat varēs uzzināt, kam pieder balkoni un lodžijas, kā tos padarīt drošākus un kā piesaistīt valsts atbalsta finansējumu to atjaunošanai. Ekonomikas ministrija ir veikusi vairākus pētījumus par balkonu tehnisko stāvokli, kā rezultātā sagatavoti arī tipveida risinājumi to atjaunošanai. Pasākuma laikā eksperti iepazīstinās ar šo pētījumu rezultātiem.

Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta eksperti pastāstīs par prasībām balkonu un lodžiju norobežošanai. Pasākuma laikā varēs uzzināt arī par dažādiem risinājumiem balkonu un lodžiju tehniskā stāvokļa uzlabošanai. Vebinārā piedalīsies Ekonomikas ministrijas, Patērētāju tiesību aizsardzības centra, Attīstības finanšu institūcijas Altum, kā arī Būvmateriālu ražotāju asociācijas eksperti.