Uzņēmums Bonava Latvija, kas pēdējos gados Latvijā ir vadošais uzņēmums, ņemot vērā būvējamo un pārdoto dzīvokļu skaitu, paziņojis par sava galvaspilsētas kompleksa Krasta kvartāls uzsākšnu pirms pēdējā posma darbu uzsākšanu. Tas nozīmē, ka esošajām trim deviņstāvu ēkām (no kurām divas ir nodotas ekspluatācijā) pievienosies vēl trīs. Turklāt vienā no tām, Krīdenera dambī 4, kopš rudens ir uzsākta dzīvokļu rezervācija. Potenciālajiem pircējiem tiek piedāvāti 92 divu, trīs un četru istabu dzīvokļi platībā no 38,2 līdz 81,3 kvadrātmetriem. Cenas - no 81 000 līdz 169 000 eiro.

Pieprasījums pēc dzīvokļiem pirmajās trīs Krasta kvartāla mājās, kuru būvniecība notiek kopš 2018. gada, ir liels: oktobra sākumā bija pieejami tikai 5% brīvu dzīvojamo platību.

Līdz 2023. gada beigām, kad būvniecība jāpabeidz, jaunajā kvartālā būs vairāk nekā 500 dzīvokļu. Kopējās investīcijas Krasta kvartālā, kura teritorija atrodas starp Kojusalas ielu, Maskavas ielu, Grēdu ielu un Krīdenera dambi, tiek lēstas 40 miljonu eiro apmērā.

2021. gadā uzņēmumam Bonava Latvija sešu projektu ietvaros būvniecības stadijā bija 1000 dzīvokļu. Līdz decembra beigām 470 no tiem paredzēta nodošana ekspluatācijā.