Engures novada Ķesterciemā dzīvojamais komplekss Albatross Home kļuvis par vienu no veiksmīgākajiem Latvijas dzīvojamajiem projektiem, kas realizēti pēdējā desmitgadē ārpus Rīgas un Jūrmalas. Albatross Home pārdošanas vadītāja Līga Lapsale žurnālam m2 un portālam varianti.lv pastāstīja, ka, lai arī trešais būvdarbu posms joprojām turpinās un tiks pabeigts tikai 2022. gada vasarā; no kompleksa ietvaros plānotajiem 250 mājokļiem pārdoti vai rezervēti, veicot pirmo iemaksu, ir gandrīz 240. Un tas ir noticis tikai nedaudz ilgāk par gadu no pārdošanas uzsākšanas! Tādējādi 2021. gada vasaras sākumā var teikt, ka dzīvokļu pārdošanai kūrorta kompleksā ir pielikts trekns punkts.

Projektu Albatross Home Rīgas līča krastā īsteno uzņēmums BALTLAINS bijušās bērnu atpūtas nometnes vietā, 66 kilometru attālumā no Rīgas centra. Iežogotā un pilnībā atjaunojamā teritorijā 11 hektāru platībā ir izremontētas vai vēl tiek kapitāli remontētas vienpadsmit divstāvu un trīsstāvu ēkas. Visas ir pārplānotas un paredzētas dzīvošanai: attīstītājs ir izveidojis kompaktus, pārsvarā vienistabas un divistabu dzīvokļus. Zemesgrāmatā jaunajiem īpašniekiem tie tiek noformēti kā dzīvokļa īpašums ar domājamām zemes daļām. Pircēji saņem savu jauno nekustamo īpašumu ar pilno apdari un iebūvētām virtuvēm. Saskaņā ar zemesgrāmatā jau veiktajiem darījumu ierakstiem, gatavo Ķesterciema projekta dzīvokļu pārdošanas cenas 32 700 – 90 758 eiro.

Kompleksā Albatross Home papildus pieejama mūsdienīga infrastruktūra lieliskai atpūtai – 25 metru garš baseins ar nelielu spa centru, pārtikas veikals un restorāns. Teritorijā tiek ierīkoti bērnu laukumi ar dažādām rotaļu iekārtām un šūpolēm, jauns basketbola laukums, tenisa korts un liels futbola laukums. Autostāvvietā vienlaikus iespējams novietot 400 vieglos automobiļus.