Jūrmalas Zelta jūdzē, iekārojamā un skaitliski nelielā dzīvojamo projektu pirmajā līnijā pie jūras, ekspluatācijā nodots sen gaidīts komplekss – Villa Al Mare. Tas atrodas Dzintaru prospektā 23 un piedāvā Latvijas nozīmīgākajā kūrortā 18 jaunus, ekskluzīvus dzīvokļus un astoņus apartamentus. Jau vasaras sākumā komplekss Villa Al Mare tiks pabeigts un krāšņi iezaigosies.
Katrai pasaules lielai pilsētai vai kūrortam ir sava Zelta jūdze, kurā vienuviet koncentrējas visiekārojamākie mājokļi. Jūrmalā elitārākais dzīvojamais rajons ir Dzintari, Bulduri un Lielupe jūras pusē. Savukārt to pieprasītākā ir pirmā līnija kāpu zonā. Tieši te, vien 800 metru attālumā no slavenās koncertzāles “Dzintari” 2020.gadā tika pabeigta projekta Villa Al Mare būvniecība. Šobrīd tas ir jaunākais premium klases dzīvojamais projekts kūrorta teritorijā no Dzintariem līdz Lielupei.
Projekta vēsturi formāli iesāka jau 2002.gadā, kad to iegādājās īpašnieks, pazīstamais Latvijas producents Vladimirs Ņikišins. Ilgu laiku šis zemes gabals ar izcili labo novietojumu bija kā daļa no investīciju portfeļa. Līdz pat laikam, kad Latvijā kļuva populāra programma, kas ļāva nerezidentiem iegūt pastāvīgās uzturēšanās atļaujas, veicot ieguldījumus nekustamajā īpašumā. Pieauga Krievijas klientu aktivitāte, un Vladimirs Ņikišins uzsāka dzīvojamā kompleksa attīstību. Tā koncepcijas un vizuālā risinājuma izstrādi viņš uzticēja kādreizējam Jūrmalas galvenajam arhitektam Andrim Bērziņam, kura projektiem raksturīga ne vien ēku aprišu izsmalcinātība, bet arī pārdomāts un praktisks plānojums. To apliecina arī atzinības balva – arhitektūras koncepcija, ko 2016.gadā saņēma Villa Al Mare Eiropas arhitektu un būvnieku asociācijas konkursā.
Tikai vairāku objektīvu iemeslu dēļ, visu arhitektu un projektētāju radošo ieceru īstenošanai bija nepieciešams vairāk laika nekā iepriekš tika paredzēts. Projektā ieviestās izmaiņas uz laiku apturēja būvniecības darbus, arī darbuzņēmēji lielāku vērību piešķīra darbu kvalitātei, nevis ēkas nodošanas termiņam. To ietekmēja arī Covid-19 pandēmijas ierobežošanai ieviestie ierobežojumi. Kaut arī būvvaldes komisija jaunbūves Dzintaru prospektā 23 pieņēma ekspluatācijā jau 2020.gada 6.augustā, kadastra informācijas sistēmā tās tika ierakstītas vien novembrī. Tieši tad Rīgas rajona zemesgrāmatas nodaļā tika reģistrēti arī pirmie Villa Al Mare dzīvokļu pirkuma līgumi. Tas ir savdabīgs Latvijas rekords: pirmie Villa Al Mare pircēji īpašumtiesību nostiprināšanu zemesgrāmatā pacietīgi gaidīja četrus gadus pēc dzīvokļu rezervācijas. Tas liecina par viņu uzticību šim projektam!
Jaunais spēlētājs Jūrmalas elites mājokļu segmentā atrodas pie kāpu zonas, tā teritorija ir gandrīz 3,5 tūkst. kvadrātmetru. Šis zemes gabals ir unikāls arī tādēļ, ka tas ir pēdējais Dzintaru prospekta pirmajā līnijā, kur apbūves intensitāte sasniedz 30%. Tādējādi Villa Al Mare kompleksā uzbūvētas divas ēkas – četrstāvu un trīsstāvu. Abu ēku karkasu veidošanā izmantota monolītā betonēšana, tās savieno 70 cm bieza dubulta pamatu plātne. Būvniecības laikā būvnieki mēdza jokot, ka šāda veida pamatus liek lidostu skrejceļos un tie piemēroti lielajām Boeing lidmašīnām.
„Lielajai ēkai, kas atrodas tuvāk jūrai, adrese ir Dzintaru prospekts 23 k-1, mazākajai - Dzintaru prospekts 23. Katrā no mājām telpas numurētas, sākot ar viens. Ēkas atšķiras viena no otras ne tikai būvapjoma un stāvu skaita ziņā, atšķirīgs ir arī juridiskais statuss,” Vladimirs Ņikišins iepazīstina žurnālu un portālu varianti.lv ar projektu. „Četrstāvu ēka atrodas tuvāk kāpām, tajā ir 18 dzīvokļu. Tieši dzīvokļi! Šīs ēkas mājokļi ir pilntiesīgi dzīvokļu īpašumi, kūrorta kāpu zonas jaunceltnēs tas ir liels retums. Pašreizējiem un nākotnes īpašniekiem tas nodrošina mazākus nekustamā īpašuma nodokļa maksājumus.
Otrajā ēkā, kas ir gandrīz divas reizes mazāka par pirmo, ir astoņi mājokļi. Zemesgrāmatā tie ierakstīti kā apartamenti. Šīs atšķirības ēkas juridiskajā statusā ir spēkā esošo noteikumu dēļ, kas nosaka, ka vienā kāpu zonas zemes gabalā dzīvokļu ēkas statuss var būt tikai vienai būvei.”
Pieticīgākie Villa Al Mare mājokļi ir “mazās” ēkas apartamenti nr. 5 un 7, kuru platība ir attiecīgi 81 un 81,3 kv.m, un arī dzīvoklis nr. 6 (81,8 kv.m) ”lielajā” ēkā. Atgādinājums: šis komplekss ir elitārs īpašums kūrortā, tādēļ noteikts, ka katram dzīvoklim un apartamentam ir ārējā atpūtas telpa – balkons vai lodžija. Pirmā stāva priekšrocība – plašas dārza terases (līdz 281 kv.m), kuru izmantošanas tiesības katram konkrētajam dzīvoklim vai apartamentam ir nostiprinātas zemesgrāmatā.
Apmēram pusei penthouse dzīvokļu ceturtajā un trešajā stāvā ir tiešais skats uz Rīgas jūras līci. Arī no citiem dzīvokļiem, tajā skaitā no dzīvokļiem pirmajā un otrajā stāvā, paveras dabas ainavas un gleznaini skati, kas priecēs pat visprasīgākos pircējus. Villa Al Mare dārgākais un ekskluzīvākais piedāvājums ir divi penthouse dzīvokļi augstākajā – ceturtajā stāvā. Griestu augstums šeit ir 3,9 metri, logi no grīdas līdz pat griestiem nodrošina saules apgaismojumu - daudz lielāku nekā jebkurā citā kompleksa dzīvoklī. Ēkas nesošās konstrukcijas pieļauj, ka penthouse terasēs var novietot burbuļvannas un citu vasaras atpūtas aprīkojumu. Ja potenciālie pircēji vēlas, ir iespēja apvienot abus dzīvokļus vienā īpašumā. Šādā gadījumā kopplatība būs 471,9 kv.m, dzīvokļa cena sasniegs 3,683 milj. euro, kas ir viens no dārgākajiem dzīvokļu piedāvājumiem Latvijā.
Abu ēku kāpņu telpu apdarē izmantots beļģu marmors un ierīkots dekoratīvais apgaismojums. Iedzīvotājiem pieejamas 24 pazemes autostāvvietas un tikpat daudz noliktavu mantu glabāšanai. Iebrauktuve stāvvietā ir no nelielas sānieliņas. Autostāvvietu un noliktavu cenas ir attiecīgi 25 000 un 9 000 euro. No pazemes stāva uz dzīvokļiem ērti var nokļūt ar Kone bezskaņas liftiem. Kompleksā ir paredzēti konsjerža pakalpojumi un diennakts videonovērošana. Projekta attīstītājs norāda uz vēl vienu faktu, kas ir svarīgs pircējiem: energoefektīvais logu risinājums ar stiklu trīs kārtās un savs Siemens apkures katls ēkas iedzīvotājiem garantē zemākas apkures izmaksas aukstajā sezonā. Ēkas apkalpošanas maksa būs 2,6 euro mēnesī par dzīvojamās platības kvadrātmetru, šajā maksājumā iekļautas visas tā opcijas.
2021.gada pavasara sākumā bija pārdoti septiņi Villa Al Mare dzīvokļi, par diviem citiem vēl notiek pārrunas. Redzot, cik ātri īpašnieki veic remontdarbus jauniegūtajos dzīvokļos, var pieņemt, ka pirmie iedzīvotāji kompleksā iemitināsies jau jūnijā, jūlijā. Šajā laikā tiks pabeigta projekta teritorijas apzaļumošana ar dekoratīvo ziedu kompozīcijām. Pārējās teritorijas labiekārtošana jau ir pabeigta. Projekta attīstītājs, izprotot savu sociālo misiju, rūpējoties par iedzīvotāju labsajūtu un katru dienu nodrošinot viņiem pozitīvu emocionālo noskaņojumu, par saviem līdzekļiem ir sakopis un sakārtojis arī publisko teritoriju, sākot no projekta līdz kāpām. Šajā procesā vairāk nekā 20 kravas automašīnas izveda saknes, vecus zarus un atkritumus, noņēma sabojāto augsni, tika atvesta melnzeme un iesēta zāle. Lai tīra un sakārtota vide vairo pozitīvas emocijas.
– Skeptiķiem jau sen patīk paredzēt, Jūrmalas elitāro mājokļu segmentam drīzu galu. Jūs esat piejūras dzīvojamā kompleksa īpašnieks, kāda ir jūsu reakcija uz šādiem apgalvojumiem? Vai neizjūtat depresiju? – jautājam Vladimiram Ņikišinam.
– Pirmkārt, depresija man nav raksturīga, es esmu optimists. Otrkārt, visam, ko raksta, es redzu zemtekstu. Es esmu žurnālists, strādāju leģendārajā Latvijas avīzē Советская молодёжь, 1990.gadā sāku darboties šovbiznesā. Rīkoju Krievijas mākslinieku uzstāšanos Latvijā, organizēju festivālus, popularizēju Dzintaru koncertzāles zīmolu. Un mani izbrīna, kādus spriedumus par Jūrmalas elitāro mājokļu nākotni pauž cilvēki, kuri nepārzina ne tirgus situāciju, ne to potenciālo pircēju motivāciju, kuri vēlas dzīvot pirmajā līnijā pie jūras.
Skeptiķi pēc sirds patikas var prognozēt visdrūmākos scenārijus, bet viņi nevar noliegt acīmredzamu faktu – Jūrmala ir komfortabls un unikāls piejūras kūrorts, kas 2019.gadā bija viens no desmit visstraujāk augošajiem kūrortiem Eiropā. Jūrmala ir ne vien Latvijas, bet starptautiska mēroga kūrorts. Tā piesaista un turpmāk piesaistīs ne tikai vietējos pircējus, bet būs arī ārvalstu atpūtnieku redzes lokā. Tādēļ vietējiem iedzīvotājiem nevajadzētu brīnīties par faktu, ka mēs noraidām viņu piedāvājumu maksāt 3 000 euro par kvadrātmetru. Mēs esam pārliecināti par savu projektu un zinām, ka tam tuvākajā laikā būs pircēji. Nevaram noliegt, ka 2020.gadā un 2021.gada sākumā ES ārējo robežu slēgšana koronavīrusa dēļ ir samazinājusi pircēju skaitu no Krievijas. Bet tajā pašā laikā palielinājusies klientu plūsma no Eiropas valstīm – aviosatiksme ar šīm valstīm tikpat kā netika pārtraukta. Par Villa Al Mare dzīvokļiem interesējās somi, vācieši, angļi, izraēļi, itāļi... Kāds viesis no Francijas pat vēlējās nopirkt visu ceturto stāvu par 2,4 miljoniem euro. Bet mēs viņam atteicām.
Esmu pārliecināts, ka ik gadu pakāpeniski pieaugs to valstu skaits, kuru pircēji interesēsies par Jūrmalu. Kad šeit atgriezīsies pircēji no Krievijas, tad pārdošanas apjomi augs. Jūrmala, bez šaubām, kļūs par īstenu Eiropas kūrortu, un tajā vienmēr ar prieku sagaidīs arī viesus no Krievijas. Un noteikti būs kāds, kurš vēlēsies elites klases mājokli pirmajā līnijā pie jūras par cenu, kas ir pamatota un saprotama. Šādu piedāvājumu nav daudz. Tādēļ es nākotnē raugos bez satraukuma. Domāju, ka 2021.gadā mēs noslēgsim vēl trīs četrus darījumus, bet nākamā gada beigās gandrīz visus dzīvokļus būsim pārdevuši.
Savukārt apartamentus es paturēšu savā īpašumā un izīrēšu. Šāda investīcija man šķiet daudz drošāka nekā naudas glabāšana bankā. No bankas to vēl jāspēj izņemt. Šobrīd nekustamais īpašums ir krietni interesantāks aktīvs.