DNB un Nordea banku apvienošanās rezultātā no pagājušā gada ir izveidots zīmols Luminor. Zem šīs jaunās organizācijas spārna ir nonākušas arī abu finanšu iestāžu meitas uzņēmumu struktūras, kuras nodarbojas ar nekustamā īpašumu pārvaldību un tirdzniecību. Runa ir par uzņēmumiem Promano Lat (iekļauti Nordea bijušo hipotekāro kredītparādnieku objekti) un Salvus (attiecīgi DNB). Luminor restrukturizācijas un piedziņas vadītājs Baltijas valstīs Rasmuss Pētersons ir sniedzis žurnālam m2 un portālam varianti.lv ekspresinterviju par šo uzņēmumu nākotni.

aktīvu.

 Cik nekustamā īpašuma objektu bija Jūsu uzņēmuma nekustamo īpašumu portfelī no Promano Lat un Salvus 2018. gada 1. janvāri?

– Luminor Bank AS bez SIA Salvus un SIA Promano Lat ir arī citas meitas sabiedrības. Visu šo uzņēmumu kopējais portfelis 2018. gada 1. janvārī bija nedaudz lielāks par 400 aktīvu.

Cik nekustamo īpašumu Jūsu uzņēmums ir pārdevis 2017. gadā? Kādi nekustamie īpašumi ir pirkti visbiežāk?

– Tā kā lielāko daļu mūsu portfeļa sastāda dzīvokļi un privātmājas, tad tieši šis segments uzrāda lielāko pārdošanas apjomu pēc skaita. Pagājušais gads bija zīmīgs ar to, ka pārdevām portfelī esošās lielākās ekspozīcijas, kas pēc summas veidoja gandrīz pusi no kopējā apjoma – pārdevām vairāk nekā 400 aktīvu par kopējo summu ~40 miljoni eiro.

Jūsuprāt, uz kuru vienu vai diviem īpašumiem Jūsu uzņēmuma nekustamo īpašumu portfelī potenciālajiem pircējiem ir vērts pievērst uzmanību?

– Mēs gribētu pievērst klientu uzmanību dzīvojamajam fondam (dzīvokļiem, privātmājām), jo Luminor piedāvā ļoti labus finansēšanas nosacījumus – iespēja saņemt kredītu līdz 95% (izmantojot ALTUM programmu). Tas pats attiecas arī uz zemes gabaliem privātmāju būvniecībai. Šajā gadījumā ir iespēja saņemt kredītu līdz 90% bez papildu ķīlas. Mūsu portfelī ir arī zemes gabali, kuri ir paredzēti gan komercapbūvei, gan arī daudzdzīvokļu māju projektu realizēšanai.

Kāda ir Jūsu uzņēmuma vadības stratēģija attiecībā uz tās nekustamo īpašumu portfelī esošajiem īpašumiem?

– Prognozējam, ka divu gadu laikā lielāko daļu portfeļa pārdosim.